--

Branky:

3. M. Heindörfer , 19. M. Lundák , 87. P. Slejška - 26. P. Matušek, 44. D. Marek , 70. P. Matušek

Noviny zdolaly Mimoň na penalty

I toto utkání bylo spíše jen do počtu, protože oba celky měly o svých osudech již dávno jasno. I tak jsme ale shlédli poněkudvyrovnanou bitvu, ve které jsme vítěze poznali až popokutových kopech...

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvítezde.

Remíza 2:2

V úvodu se lépe chytli domácí, kteří již ve 3. minutě otevřeli skóre utkání. Postaral se o to Martin Heindörfer a Noviny byly na koni. V 19. minutě přišla i branka číslo dvě, a tu měl pro změnu na svědomí Lundák Michal a nad hosty se začala stahovat mračna. Bya to pro ně škoda, protože byli techničtější a určitě chtěli hrát více fotbal, než domácí, jenže neproměňovali své šance, na rozdíl od zadáků Novin. To se zlomilo ve26. minutě, kdy se přesně trefil Matušek Patrik a bylo sníženo. O vyrovnání na 2:2 se v samotném závěru postaral Daniel Marek a poté už jen následoval odchod do šaten.

V základní hrací době bez vítěze

V kabině si hosté dost vysvětlili a do druhé půle nastoupili s větším odhodláním zápas urvat. To se promítlo v nátlaku a následně i v proměněné šanci, která Mimoň poslala do vedení. V 70. minutě se o vedoucí gól postaral znovu Patrik Matušek a hosté byli tam, kde chtěli být, tedy ve vedení. Deset minut před koncem ale nastoupil nestárnoucí legenda Pavel Slejška a dokázal v 87. minutě srovnat stav a to krásnou střelou do šibenice. Celky tak poslal do penalt. Ty proměnili lépe domácí v poměru3:1 a vítězí tak v konečném znění 3:2 nad soupeřem z Mimoně.

Ohlasy k zápasu

Aleš Opelt (trenér Mimoně): Noviny nakonec vyhrály asi i zaslouženě. Bylo to takové to klasické derby. Chtěli jsme neprohrát a nakonec jsme věděli, když jsme otočili skóre, že můžeme dojít k výhře, ale to se nestalo. Dnes to bylo, i přes neúspěch v penaltách, docela v pohodě. Pavel Vít byl dnes z týmu nad ostatními, i když je pravda, že dobře hráli všichni.